09-8943999 מבני פלדה בטכנולוגיה מתקדמת
מאמרים ופרסומים מקצועיים

בנייה לגובה עם שלד פלדה

מהנדס אילן רביב

תחום הבניה בפלדה מעורגלת בקר, הנקראת CFS או LGS, נפוצה בעולם כבר יותר מ-40 שנה. יש מדינות שבהן שיטת בניה זו היא הנפוצה ביותר.
בנוסף, מוערך כי הגידול העולמי בשיטת בניה זו עומד על 50% בשנה.

בשנים האחרונות טכנולוגיית בניה זו התפתחה והתקדמה, עד שניתן כבר לבנות בעזרתה בניינים רבי-קומות. היום, בנייה לגובה עם שלד פלדה נפוצה יותר וניתן לראות במדינות רבות, עשרות מבנים המתנשאים אפילו לגובה של 11 קומות, שבנויים עם שלד פלדה CFS.
לאחרונה, משלחת מטעם מייטק בראשותי נסעה לאנגליה, וביקרנו במספר מבנים רבי-קומות שכאלה.

 

בניה לגובה עם שלד פלדה למבנה בעל 9 קומות

בניה לגובה עם שלד פלדה: להלן מבנה בן 9 קומות של רשת המלונות המוכרת Travelodge

רשת מלונות Travelodge קיבלה בשנים האחרונות החלטה אסטרטגית, לבנות רק עם שלד פלדה, וזאת עקב היתרונות שמספקת שיטה זו:

  • מהירות הבניה – שליש מהזמן הנדרש בבניה קונבנציונאלית
  • בידוד תרמי ואקוסטי גבוה
  • חיסכון בכוח אדם בזמן הבניה
  • בניה הנחשבת בנייה ירוקה
  • החזר מהיר על ההשקעה

כמו כן ביקרנו, במבנה של 7 קומות, שבו כל קומה משתרעת על שטח של 2100 מ”ר.

מבנה זה ממוקם בלבה של לונדון, והוא מיועד למעונות סטודנטים. מיקומו במרכז העיר הצריך שיטת בניה מהירה, חסכונית ונקיה – המבנה נבנה בזמן שיא ובאיכות ודיוק מדהימים והתוצאה מושלמת.

הקבלנים הישראליים שהתלוו אלינו לסיור בלונדון מאוד התלהבו מכך שאין שום הבדל בתחושה בין מבנה הפלדה ומבנה הבנוי מבטון.

מעבר לתחושה, ניתן גם ליצור כל מראה שבוחר האדריכל והלקוח. שיטת הבניה היא כזו שהשלד נבנה כולו מפלדת CFS. אך החיפוי החיצוני והפנימי נתונים לבחירה, ויש מגוון אינסופי שמתוכו ניתן לבחור.

מייטק יצרה קשר אסטרטגי של שיתוף פעולה הנדסי עם חברת הנדסה באנגליה שמתמחה בבניה לגובה, ועם חברת הנדסה מהמובילות בישראל, שגם היא מתמחה בבניה לגובה. שילוש זה הוא ערבות להצלחת כול פרויקט עתידי.

מאמרים נוספים בנושא

גג תעשייתי שלד מייטק

גגות העולם החדש – גגות קלים מפלדה

גגות קלים הם גגות פלדה המעוצבים ומוכנים להתקנה קלה ומהירה. משקלם נמוך יותר מסוגים אחרים של גגות, העשויים חומרי גלם כבדים כמו בטון או עץ כבד. לצד זאת, גגות קלים מאופיינים בעמידות ורבגוניות ומתאימים לסוגים רבים של נכסים. המשיכו לקרוא וגלו את כל היתרונות של גגות קלים מפלדה של חברת BTEK. סוגים של גגות קלים […]

בניה ירוקה

כל מה שלא ידעתם על בניה ירוקה בישראל

בניה ירוקה חברות בישראל כשזה נוגע לתחום של בניה ירוקה חברות שונות מציעות את שירותיהן. לכן, חשוב לבחור את החברה הטובה והאיכותית ביותר בתחום של בניה ירוקה בישראל. בחירת חברת בנייה ירוקה כרוכה בבחינה מדוקדקת של מספר גורמים מרכזיים כדי להבטיח שהפרויקט שלכם יתיישר עם נוהלי בניה ירוקה ותקנים סביבתיים.  ראשית, חפשו חברה עם רקורד […]

בניה של מבני פלדה

מהו תהליך בניה של מבנה פלדה?

מבני פלדה הם סמל לחדשנות ויעילות בבנייה המודרנית. מאמר זה מתעמק בתהליך המורכב מאחורי בניית שלד פלדה, שיטה שחוללה מהפכה בתכנון ובבנייה האדריכלית. מהתכנון ועד להרכבה הסופית, כל שלב בתהליך משקף שילוב של חוזק, עמידות וקיימות.   היתרונות של בניית שלד פלדה תעשיית הבנייה מתפתחת ללא הרף ומחפשת שיטות בנייה יעילות יותר, אקולוגיות וחסכוניות יותר. […]