09-8943999 מבני פלדה בטכנולוגיה מתקדמת
מאמרים ופרסומים מקצועיים

בנייה לגובה עם שלד פלדה

מהנדס אילן רביב

תחום הבניה בפלדה מעורגלת בקר, הנקראת CFS או LGS, נפוצה בעולם כבר יותר מ-40 שנה. יש מדינות שבהן שיטת בניה זו היא הנפוצה ביותר.
בנוסף, מוערך כי הגידול העולמי בשיטת בניה זו עומד על 50% בשנה.

בשנים האחרונות טכנולוגיית בניה זו התפתחה והתקדמה, עד שניתן כבר לבנות בעזרתה בניינים רבי-קומות. היום, בנייה לגובה עם שלד פלדה נפוצה יותר וניתן לראות במדינות רבות, עשרות מבנים המתנשאים אפילו לגובה של 11 קומות, שבנויים עם שלד פלדה CFS.
לאחרונה, משלחת מטעם מייטק בראשותי נסעה לאנגליה, וביקרנו במספר מבנים רבי-קומות שכאלה.

 

בניה לגובה עם שלד פלדה למבנה בעל 9 קומות

בניה לגובה עם שלד פלדה: להלן מבנה בן 9 קומות של רשת המלונות המוכרת Travelodge

רשת מלונות Travelodge קיבלה בשנים האחרונות החלטה אסטרטגית, לבנות רק עם שלד פלדה, וזאת עקב היתרונות שמספקת שיטה זו:

  • מהירות הבניה – שליש מהזמן הנדרש בבניה קונבנציונאלית
  • בידוד תרמי ואקוסטי גבוה
  • חיסכון בכוח אדם בזמן הבניה
  • בניה הנחשבת בנייה ירוקה
  • החזר מהיר על ההשקעה

כמו כן ביקרנו, במבנה של 7 קומות, שבו כל קומה משתרעת על שטח של 2100 מ”ר.

מבנה זה ממוקם בלבה של לונדון, והוא מיועד למעונות סטודנטים. מיקומו במרכז העיר הצריך שיטת בניה מהירה, חסכונית ונקיה – המבנה נבנה בזמן שיא ובאיכות ודיוק מדהימים והתוצאה מושלמת.

הקבלנים הישראליים שהתלוו אלינו לסיור בלונדון מאוד התלהבו מכך שאין שום הבדל בתחושה בין מבנה הפלדה ומבנה הבנוי מבטון.

מעבר לתחושה, ניתן גם ליצור כל מראה שבוחר האדריכל והלקוח. שיטת הבניה היא כזו שהשלד נבנה כולו מפלדת CFS. אך החיפוי החיצוני והפנימי נתונים לבחירה, ויש מגוון אינסופי שמתוכו ניתן לבחור.

מייטק יצרה קשר אסטרטגי של שיתוף פעולה הנדסי עם חברת הנדסה באנגליה שמתמחה בבניה לגובה, ועם חברת הנדסה מהמובילות בישראל, שגם היא מתמחה בבניה לגובה. שילוש זה הוא ערבות להצלחת כול פרויקט עתידי.

מאמרים נוספים בנושא

בניה מתקדמת

כמה זמן לוקח לבנייה מתקדמת: מההתחלה ועד אכלוס?

תעשיית הבנייה מתפתחת ללא הרף וכוללת שיטות יעילות, בנות קיימא וחסכוניות יותר לבניית מבנים. מבין החידושים הללו, בנייה מתקדמת בולטת כאסטרטגיה יוצאת דופן, בעיקר בהיבט של חיסכון בזמן, שנחשב קריטי בשוק הנדל"ן הדינמי בישראל. בניגוד לשיטות בנייה מסורתיות, הלוקחות זמן רב, בנייה מתקדמת מבוססת על תכנון והזמנת אלמנטים מראש, תהליך עבודה יעיל, חיסכון בזמן ניקיון […]

כיצד בנייה ירוקה תורמת לאיכות הסביבה?

כדי להתמודד עם השפעותיו הצפויות של משבר האקלים, פועלים מיטב הממציאים, המהנדסים והיזמים למציאת פתרונות אפקטיביים, בגל של המצאות שלא פסח גם על ענף הבנייה. מבנים ירוקים – היינו, מבנים בבנייה מתקדמת או בניה ירוקה – נותנים עדיפות לאחריות סביבתית לאורך כל תהליך הבנייה והתפעול ומספקים פתרון חשוב לבעיות שעתידות לפקוד אותנו בעתיד הקרוב מאוד […]

בניה ירוקה

שלבי העבודה של תהליך בנייה ירוקה: הדרך לבנייה בת-קיימא

עם המודעות הגוברת לשמירה על הסביבה, תעשיית הבנייה עוברת לשימוש בשיטות בנות-קיימא. צמצום טביעת הרגל האקולוגית, חסכון במשאבים ואחריות חברתית, כלולים כולם בגישת הבנייה הירוקה. היתרונות של בנייה ירוקה בנייה ירוקה מציעה יתרונות רבים לחברה, לסביבה ולכלכלה. ראשית, מבנים ירוקים תורמים לשימור הסביבה על ידי הפחתת פליטת גזי חממה, מזעור של ייצור הפסולת ושימור משאבי […]