09-8943999 מבני פלדה בטכנולוגיה מתקדמת
מאמרים ופרסומים מקצועיים

כיצד מסווגים בעולם בנייה ירוקה?

מבוסס על מחקר של אדקיט ישראל בע"מ

כיצד מסווגים בעולם בנייה ירוקה?

כלי מדידה לבנייה ירוקה נהוגים בעשרות מדינות בעולם ומהווים כלי מרכזי לקידום התחום בהן.
הכלים אשר קובעים את המאפיינים בהם חייב לעמוד מבנה על מנת שיוכל להיקרא ‘ירוק’, החלו כיוזמות וולונטריות. בחלק מן המקרים, הם אומצו על ידי הממשלה או השלטון המקומי והפכו לדרישה מחייבת למבנים ציבוריים בפרט או לתעשיית הבנייה בכלל. כלי המדידה נמצאים בתהליך פיתוח מתמשך וקבוע ומתעדכנים מעת לעת.

 

תקן אנגלי BREEAM

בבריטניה אימצה הממשלה ב 2007 את – Homes Code for Sustainable , המבוסס על תקן BREEAM ,כסטנדרט לאומי מחייב. בנובמבר 2010 תוקן סטנדרט זה כך שיתאים לשינויים שנעשו בתקנות הבנייה של המדינה. שיטת הדירוג של הסטנדרט היא בת שישה שלבים ובודקת תשעה קריטריונים: אנרגיה, פליטת פחמן, מים, חומרים, פסולת, התמודדות עם סיכוני הצפה, זיהום, בריאות, ניהול ואקולוגיה.

 

תקן אמריקאי LEED

כלי מדידה אמריקאי שפותח ומנוהל על ידי המועצה האמריקאית לבניה ירוקה USGBC מדובר בתקן התנדבותי לעיצוב, בינוי ותפעול של בניינים ירוקים. התקן פותח במטרה להאיץ ולעודד אימוץ גלובלי של פיתוחים וחידושים בתחום של בנייה ירוקה בבנייה חדשה, בבניינים קיימים, בחללי פנים מסחריים ובבתים פרטיים תוך הפחתה משמעותית או מניעה של השפעות שליליות על הסביבה וכלל התושבים.

מערכת הדירוג מתייחסת להיבטים שונים הקשורים למבנה קיימות, מחזור, ניצול מים, אנרגיה ובקרת אקלים, שימוש בחומרים, איכות הסביבה ועוד. בהתחשב בפרמטרים הללו, משוקלל ציון סופי למידת הביצוע, והבניין מדורג לפי 4 דרגות: Platinum , Gold, Silver ו-Certified.

הבנייה המתקדמת של מייטק מקבלת דירוג אנרגטי גבוה. חלק מהבתים שניבנו עם קונסטרוקציית מייטק קיבלו סיווג של A+. הבנייה כמעט ואינה מייצרת פסולת חוסכת במיים, חוסכת בצריכת חשמל ומאפשרת מחזור כמעט מלא של כול המבנה, כולל השלד. בית הנבנה עם מייטק מוגדר כ’בנייה ירוקה’. מייטק גאה לתמוך באיכות הסביבה ואקולוגיה נקייה בישראל.

 

B-tek נציגה בלעדית של מייטק העולמית בישראל.

לפרטים נוספים צרו קשר.

 

 

מאמרים נוספים בנושא

בניה מתקדמת

כמה זמן לוקח לבנייה מתקדמת: מההתחלה ועד אכלוס?

תעשיית הבנייה מתפתחת ללא הרף וכוללת שיטות יעילות, בנות קיימא וחסכוניות יותר לבניית מבנים. מבין החידושים הללו, בנייה מתקדמת בולטת כאסטרטגיה יוצאת דופן, בעיקר בהיבט של חיסכון בזמן, שנחשב קריטי בשוק הנדל"ן הדינמי בישראל. בניגוד לשיטות בנייה מסורתיות, הלוקחות זמן רב, בנייה מתקדמת מבוססת על תכנון והזמנת אלמנטים מראש, תהליך עבודה יעיל, חיסכון בזמן ניקיון […]

כיצד בנייה ירוקה תורמת לאיכות הסביבה?

כדי להתמודד עם השפעותיו הצפויות של משבר האקלים, פועלים מיטב הממציאים, המהנדסים והיזמים למציאת פתרונות אפקטיביים, בגל של המצאות שלא פסח גם על ענף הבנייה. מבנים ירוקים – היינו, מבנים בבנייה מתקדמת או בניה ירוקה – נותנים עדיפות לאחריות סביבתית לאורך כל תהליך הבנייה והתפעול ומספקים פתרון חשוב לבעיות שעתידות לפקוד אותנו בעתיד הקרוב מאוד […]

בניה ירוקה

שלבי העבודה של תהליך בנייה ירוקה: הדרך לבנייה בת-קיימא

עם המודעות הגוברת לשמירה על הסביבה, תעשיית הבנייה עוברת לשימוש בשיטות בנות-קיימא. צמצום טביעת הרגל האקולוגית, חסכון במשאבים ואחריות חברתית, כלולים כולם בגישת הבנייה הירוקה. היתרונות של בנייה ירוקה בנייה ירוקה מציעה יתרונות רבים לחברה, לסביבה ולכלכלה. ראשית, מבנים ירוקים תורמים לשימור הסביבה על ידי הפחתת פליטת גזי חממה, מזעור של ייצור הפסולת ושימור משאבי […]