09-8943999 מבני פלדה בטכנולוגיה מתקדמת
מאמרים ופרסומים מקצועיים

כמה זמן לוקח לבנייה מתקדמת: מההתחלה ועד אכלוס?

בניה מתקדמת

תעשיית הבנייה מתפתחת ללא הרף וכוללת שיטות יעילות, בנות קיימא וחסכוניות יותר לבניית מבנים. מבין החידושים הללו, בנייה מתקדמת בולטת כאסטרטגיה יוצאת דופן, בעיקר בהיבט של חיסכון בזמן, שנחשב קריטי בשוק הנדל"ן הדינמי בישראל. בניגוד לשיטות בנייה מסורתיות, הלוקחות זמן רב, בנייה מתקדמת מבוססת על תכנון והזמנת אלמנטים מראש, תהליך עבודה יעיל, חיסכון בזמן ניקיון ועוד, כך שטווח הזמן מרגע תחילת הבנייה ועד מסירת המפתח, מתקצר.

איך זה קורה וכיצד בנייה מתקדמת משפרת את איכות החיים בישראל? על כך במאמר לפניכם.

ראשית, קבלן בנייה מתקדמת מקים שלד במהירות

בניית שלד בטון לוקחת חודש וחצי לפחות, מה שמעלה את זמן הבנייה הכולל של כל פרויקט. לעומת זאת, זמן הביצוע של בנייה מתקדמת יכול להיות מהיר להפליא, הודות להקמת שלד מייטק, האורכת בממוצע כשבוע בלבד. כמו כן, חברת בנייה מתקדמת עובדת עם גבס ולא עם טייח פנים. תכונותיו הייחודיות של הגבס וקלות העבודה איתו מובילות לקיצור משמעותי בזמני הבנייה.

בנייה מתקדמת מבוססת על טכניקות בנייה יבשות

אחד המאפיינים הבולטים של בניה מתקדמת הוא שימוש בטכניקות בנייה יבשות, המפחיתות באופן משמעותי את זמן הבנייה. קבלן בנייה מתקדמת לא בונה בשיטות המסורתיות הדורשות המתנה לייבוש הבטון – תהליך שיכול להימשך לפחות 14 ימים עבור יציקת תקרה בודדת. במקום, במהלך בניה מתקדמת נמנעים משימוש בבטון רטוב, מה שמאפשר תהליך בנייה רצוף.

תכנון אלמנטים מראש מוביל גם לחיסכון בזמן

כחלק משיטות בניה מתקדמת, מתבצע תכנון מוקפד של כל האלמנטים מראש והשלד מיוצר ברמת דיוק של מילימטרים. זה מאפשר להזמין מראש אלמנטים כמו חלונות ולמנוע את העיכובים האופייניים הקשורים להמתנה למדידות באתר.

קבלן בנייה מתקדמת מפעיל כמה עובדים בו זמנית

עוד יתרון משמעותי של בניה מתקדמת, הוא האפשרות של בעלי מקצוע שונים לעבוד בו זמנית בלי להפריע זה לזה. לדוגמה, קבלן חיפוי חיצוני יכול לעבוד בחוץ, בעוד חשמלאי פועל בפנים. כך מתייעל תהליך העבודה והבניין מוכן הרבה קודם.

חברת בנייה מתקדמת שומרת על סביבה נקיה

יתרון נוסף של בניה מתקדמת, הוא שכמות הפסולת התעשייתית במהלך תהליך הבנייה, מצטמצמת משמעותית. כך, חברת בנייה מתקדמת תורמת במישרין ובעקיפין לשמירה על סביבה בת קיימא. שמירה על האתר נקי מפסולת ומחציבות גם יוצרת סביבת עבודה נקייה יותר וגם חוסכת זמן יקר, שאחרת היה מושקע בניקיון ופינוי פסולת.

התוצאה: בנייה מתקדמת מקצרת את הזמן למסירת המפתח

בהשוואה לשיטות בנייה מסורתיות, הזמן הממוצע למסירת המפתח בסיום תהליך של בניה מתקדמת יכול להיות קצר יותר ב-2 עד 4 חודשים. כלומר, אפשר לספק בית סטנדרטי תוך 6 עד 8 חודשים, מה שמדגיש את היעילות של גישה זו, במיוחד לאור התנודות בשוק הדיור בישראל והצורך למצוא פתרונות נדל"ן זמינים, תוך זמן קצר.

זה הזמן להתקדם ולבחור קבלן בנייה מתקדמת

בנייה מתקדמת מציעה אלטרנטיבה חזקה לעומת השיטות המסורתיות. היא מתאימה לכל מי ששוקל להתחיל פרויקט בנייה, בין אם למגורים ובין אם למטרות מסחריות.
לבניה מתקדמת יתרונות רבים, שמזרזים את תהליך הבניה, מפחיתים עלויות ומשפרים את איכות המוצר הסופי, תוך שמירה על סביבה בת קיימא. זהו פתרון חדשני העונה על הדרישות של העולם המהיר של היום ומשנה לטובה את האופן שבו בניינים מתוכננים ונבנים. לכן, זה הזמן למצוא קבלן בנייה מתקדמת עבור הפרויקט הבא שלכם וליהנות מכל היתרונות של השיטה החדשנית.

מאמרים נוספים בנושא

כיצד בנייה ירוקה תורמת לאיכות הסביבה?

כדי להתמודד עם השפעותיו הצפויות של משבר האקלים, פועלים מיטב הממציאים, המהנדסים והיזמים למציאת פתרונות אפקטיביים, בגל של המצאות שלא פסח גם על ענף הבנייה. מבנים ירוקים – היינו, מבנים בבנייה מתקדמת או בניה ירוקה – נותנים עדיפות לאחריות סביבתית לאורך כל תהליך הבנייה והתפעול ומספקים פתרון חשוב לבעיות שעתידות לפקוד אותנו בעתיד הקרוב מאוד […]

בניה ירוקה

שלבי העבודה של תהליך בנייה ירוקה: הדרך לבנייה בת-קיימא

עם המודעות הגוברת לשמירה על הסביבה, תעשיית הבנייה עוברת לשימוש בשיטות בנות-קיימא. צמצום טביעת הרגל האקולוגית, חסכון במשאבים ואחריות חברתית, כלולים כולם בגישת הבנייה הירוקה. היתרונות של בנייה ירוקה בנייה ירוקה מציעה יתרונות רבים לחברה, לסביבה ולכלכלה. ראשית, מבנים ירוקים תורמים לשימור הסביבה על ידי הפחתת פליטת גזי חממה, מזעור של ייצור הפסולת ושימור משאבי […]

כיצד מסווגים בעולם בנייה ירוקה?

כיצד מסווגים בעולם בנייה ירוקה? כלי מדידה לבנייה ירוקה נהוגים בעשרות מדינות בעולם ומהווים כלי מרכזי לקידום התחום בהן. הכלים אשר קובעים את המאפיינים בהם חייב לעמוד מבנה על מנת שיוכל להיקרא ‘ירוק’, החלו כיוזמות וולונטריות. בחלק מן המקרים, הם אומצו על ידי הממשלה או השלטון המקומי והפכו לדרישה מחייבת למבנים ציבוריים בפרט או לתעשיית […]