09-8943999 מבני פלדה בטכנולוגיה מתקדמת
מאמרים ופרסומים מקצועיים

כמה זמן לוקח לבנייה מתקדמת: מההתחלה ועד אכלוס?

בניה מתקדמת

תעשיית הבנייה מתפתחת ללא הרף וכוללת שיטות יעילות, בנות קיימא וחסכוניות יותר לבניית מבנים. מבין החידושים הללו, בנייה מתקדמת בולטת כאסטרטגיה יוצאת דופן, בעיקר בהיבט של חיסכון בזמן, שנחשב קריטי בשוק הנדל"ן הדינמי בישראל. בניגוד לשיטות בנייה מסורתיות, הלוקחות זמן רב, בנייה מתקדמת מבוססת על תכנון והזמנת אלמנטים מראש, תהליך עבודה יעיל, חיסכון בזמן ניקיון ועוד, כך שטווח הזמן מרגע תחילת הבנייה ועד מסירת המפתח, מתקצר.

איך זה קורה וכיצד בנייה מתקדמת משפרת את איכות החיים בישראל? על כך במאמר לפניכם.

ראשית, קבלן בנייה מתקדמת מקים שלד במהירות

בניית שלד בטון לוקחת חודש וחצי לפחות, מה שמעלה את זמן הבנייה הכולל של כל פרויקט. לעומת זאת, זמן הביצוע של בנייה מתקדמת יכול להיות מהיר להפליא, הודות להקמת שלד מייטק, האורכת בממוצע כשבוע בלבד. כמו כן, חברת בנייה מתקדמת עובדת עם גבס ולא עם טייח פנים. תכונותיו הייחודיות של הגבס וקלות העבודה איתו מובילות לקיצור משמעותי בזמני הבנייה.

בנייה מתקדמת מבוססת על טכניקות בנייה יבשות

אחד המאפיינים הבולטים של בניה מתקדמת הוא שימוש בטכניקות בנייה יבשות, המפחיתות באופן משמעותי את זמן הבנייה. קבלן בנייה מתקדמת לא בונה בשיטות המסורתיות הדורשות המתנה לייבוש הבטון – תהליך שיכול להימשך לפחות 14 ימים עבור יציקת תקרה בודדת. במקום, במהלך בניה מתקדמת נמנעים משימוש בבטון רטוב, מה שמאפשר תהליך בנייה רצוף.

תכנון אלמנטים מראש מוביל גם לחיסכון בזמן

כחלק משיטות בניה מתקדמת, מתבצע תכנון מוקפד של כל האלמנטים מראש והשלד מיוצר ברמת דיוק של מילימטרים. זה מאפשר להזמין מראש אלמנטים כמו חלונות ולמנוע את העיכובים האופייניים הקשורים להמתנה למדידות באתר.

קבלן בנייה מתקדמת מפעיל כמה עובדים בו זמנית

עוד יתרון משמעותי של בניה מתקדמת, הוא האפשרות של בעלי מקצוע שונים לעבוד בו זמנית בלי להפריע זה לזה. לדוגמה, קבלן חיפוי חיצוני יכול לעבוד בחוץ, בעוד חשמלאי פועל בפנים. כך מתייעל תהליך העבודה והבניין מוכן הרבה קודם.

חברת בנייה מתקדמת שומרת על סביבה נקיה

יתרון נוסף של בניה מתקדמת, הוא שכמות הפסולת התעשייתית במהלך תהליך הבנייה, מצטמצמת משמעותית. כך, חברת בנייה מתקדמת תורמת במישרין ובעקיפין לשמירה על סביבה בת קיימא. שמירה על האתר נקי מפסולת ומחציבות גם יוצרת סביבת עבודה נקייה יותר וגם חוסכת זמן יקר, שאחרת היה מושקע בניקיון ופינוי פסולת.

התוצאה: בנייה מתקדמת מקצרת את הזמן למסירת המפתח

בהשוואה לשיטות בנייה מסורתיות, הזמן הממוצע למסירת המפתח בסיום תהליך של בניה מתקדמת יכול להיות קצר יותר ב-2 עד 4 חודשים. כלומר, אפשר לספק בית סטנדרטי תוך 6 עד 8 חודשים, מה שמדגיש את היעילות של גישה זו, במיוחד לאור התנודות בשוק הדיור בישראל והצורך למצוא פתרונות נדל"ן זמינים, תוך זמן קצר.

זה הזמן להתקדם ולבחור קבלן בנייה מתקדמת

בנייה מתקדמת מציעה אלטרנטיבה חזקה לעומת השיטות המסורתיות. היא מתאימה לכל מי ששוקל להתחיל פרויקט בנייה, בין אם למגורים ובין אם למטרות מסחריות.
לבניה מתקדמת יתרונות רבים, שמזרזים את תהליך הבניה, מפחיתים עלויות ומשפרים את איכות המוצר הסופי, תוך שמירה על סביבה בת קיימא. זהו פתרון חדשני העונה על הדרישות של העולם המהיר של היום ומשנה לטובה את האופן שבו בניינים מתוכננים ונבנים. לכן, זה הזמן למצוא קבלן בנייה מתקדמת עבור הפרויקט הבא שלכם וליהנות מכל היתרונות של השיטה החדשנית.

מאמרים נוספים בנושא

גג תעשייתי שלד מייטק

גגות העולם החדש – גגות קלים מפלדה

גגות קלים הם גגות פלדה המעוצבים ומוכנים להתקנה קלה ומהירה. משקלם נמוך יותר מסוגים אחרים של גגות, העשויים חומרי גלם כבדים כמו בטון או עץ כבד. לצד זאת, גגות קלים מאופיינים בעמידות ורבגוניות ומתאימים לסוגים רבים של נכסים. המשיכו לקרוא וגלו את כל היתרונות של גגות קלים מפלדה של חברת BTEK. סוגים של גגות קלים […]

בניה ירוקה

כל מה שלא ידעתם על בניה ירוקה בישראל

בניה ירוקה חברות בישראל כשזה נוגע לתחום של בניה ירוקה חברות שונות מציעות את שירותיהן. לכן, חשוב לבחור את החברה הטובה והאיכותית ביותר בתחום של בניה ירוקה בישראל. בחירת חברת בנייה ירוקה כרוכה בבחינה מדוקדקת של מספר גורמים מרכזיים כדי להבטיח שהפרויקט שלכם יתיישר עם נוהלי בניה ירוקה ותקנים סביבתיים.  ראשית, חפשו חברה עם רקורד […]

בניה של מבני פלדה

מהו תהליך בניה של מבנה פלדה?

מבני פלדה הם סמל לחדשנות ויעילות בבנייה המודרנית. מאמר זה מתעמק בתהליך המורכב מאחורי בניית שלד פלדה, שיטה שחוללה מהפכה בתכנון ובבנייה האדריכלית. מהתכנון ועד להרכבה הסופית, כל שלב בתהליך משקף שילוב של חוזק, עמידות וקיימות.   היתרונות של בניית שלד פלדה תעשיית הבנייה מתפתחת ללא הרף ומחפשת שיטות בנייה יעילות יותר, אקולוגיות וחסכוניות יותר. […]